Hydromasáže

„Kdo každý den neudělá něco pro své zdraví, bude muset jednoho dne vynaložit mnoho času k léčení své nemoci.“

Takto se vyjádřil Sebastian Kneipp (1821 – 1897), který léčil různé choroby pomocí vody. O sto let později zažívají jeho metody a poznatky obrodu. I dnes poskytuje voda v různých formách blahodárné účinky, a to ať ve formě páry, jemných kapiček prýštících ze sprchy, nebo lázně objímající tělo. Ústřední roli ale hraje vždy VODA.

 

Hydromasáže

Hydromasážní vany se stále více stávají nedílnou součástí našeho každodenního života, a to zejména s ohledem na již osvědčené a uznávané „ozdravné účinky“.

Masáže obecně jsou již odedávna známé pro své vynikající účinky na lidské zdraví, tělesnou i psychickou kondici.

Také hydromasážní vany využívají ke zvýšení relaxačního a ozdravného efektu přírodních zdrojů, tj. vodu a vzduch. Voda je známá pro své čistící účinky a vzduch je důležitý, aby naše kůže mohla dýchat. Spojením těchto dvou prvků tedy při samotné masáži nejen očišťujeme naše tělo od všech škodlivých látek, ale zároveň mu dodáváme tolik potřebný kyslík.

 

Vzduchová masáž (Airpool systém)

Vzduchová neboli perlivá masáž má výrazný vliv na činnost lymfatického systému a na naši psychickou kondici. Koupel má sedativní, relaxační a jemný masážní účinek, přičemž osvědčeně přispívá k řešení následujících problémů:

ü  nespavost

ü  neurózy lehčího charakteru

ü  psychické vypětí

ü  nemoci pohybového aparátu

ü  revmatické potíže

ü  neurologická onemocnění

ü  horečnatá onemocnění

ü  stavy po proběhlém zánětu žil

ü  úleva od bolesti

 

Vodní masáž (Whirlpool systém)

Tento druh masáže pomáhá zlepšit krevní oběh a prokrvit orgány a svaly, mírní svalové křeče a působí blahodárně na celý pohybový aparát. Léčivé účinky vodní masáže působí na správné prokrvení orgánů, svalů a pokožky, zlepšuje krevní oběh, mírní svalové křeče, uvolňuje otoky a podlitiny; působí současně jako prevence před vznikem celulitidy.

 

Kombinovaná masáž (Combipool systém)

Kombinovaná masáž, jak už sám název napovídá, je tedy kombinací obou uvedených systémů hydromasáže, vodní a vzduchové. Kombinovaná masáž je založena na obdobných účincích, jaké známe z klasické mechanické masáže, avšak v daleko jemnější a cílenější podobě. Kombinovaná masáž, spolu s termickým vlivem teplé vody, uvolňuje a regeneruje tělo fyziologičtějším způsobem, než klasická masáž. Je to ideální volba pro ty, kdož si chtějí dopřát kvalitní masáž a zároveň se ve vodní lázni oddat zdravému odpočinku.

 

 

 

Hydroterapie prospívá správnému fungování fyziologických pochodů v organismu, příznivě ovlivňuje místní i celkový stav organismu, zlepšuje stavy po prodělaných zraněních a onemocněních a pomáhá předcházet jejich vzniku.

Doporučená délka masáže je 20 minut bez omezení její frekvence. Používat masážní vanu tedy může každý bez ohledu na věk či pohlaví.

Využívání hydroterapie se nedoporučuje kardiakům. Rovněž těhotné ženy by tuto formu odpočinku měly využívat pouze po konzultaci s lékařem a s jeho souhlasem. 

Facebook Twitter Google+ Pinterest
×

Log in